Hírek
2025. Július 12. 08:43, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: az ukrán elnök nem mondhatja meg a magyaroknak, mit gondoljanak
Ideje, hogy az ukrán elnök megértse, nem mondhatja meg a magyaroknak, mit gondoljanak - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken.
A kormányfő az X-en közzétett üzenetében leszögezte, Magyarország az első ország, amely referendumot tartott Ukrajna európai uniós tagságáról.
"(Volodimir) Zelenszkijnek (ukrán elnök) és a brüsszeli bürokratáknak el kell fogadniuk, hogy ha az Európai Unió többi részében is referendumokat tartanának, az eredmény az lenne, ami Magyarországon" - jelentette ki Orbán Viktor, hozzátéve: "az európaiak nem akarják beengedni a háborút az unióba".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 16:00, kedd | Belföld
Duna House: Nyugat-Magyarországon a panellakások átlagos négyzetméterára csaknem 30 százalékkal nőtt egy év alatt
2026. Május 19. 13:00, kedd | Belföld
Hosszabb nyitva tartással készül a NAV a bevallás utolsó napjaira
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
