Hírek
2019. Szeptember 09. 07:13, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Űrkutatási berendezések megrongálására készülő vandálokat fogott el a Roszkoszmosz

Az orosz Rakéta- és Űripari Tudományos Központ (NIC RKP) biztonsági szolgálata elfogott 17 embert, akik a létesítmény berendezéseinek megrongálására készültek a Moszkvához közeli Pereszvet városban
- közölte vasárnap a Roszkoszmosz orosz állami űripari vállalat. A Roszkoszmosz szerint mintegy ötvenen készültek arra, hogy vasárnapra virradóra behatoljanak a NIC RKP területére; szombaton három embert fogtak el, akik fotózni akartak a létesítmény tetejéről, vasárnap pedig további 14 behatolót vettek őrizetbe.
Az elfogottakat átadták a rendőrségnek. Az indítékokról és a megrendelőkről nem hangzott el hivatalos bejelentés.
A NIC RKP a Roszkoszmosz fő kísérleti központja a folyékony üzemanyagú rakétahajtóművek próbapadi tesztelésére, valamint a különböző összetevőjű üzemanyagokkal működő meghajtórendszerek és az űrhajók hőkamrában történő, szimulált űrbeli körülmények közötti tesztelésére. Itt vizsgálják a hordozórakéták indulásával és az indító berendezésekkel kapcsolatos problémákat is.
A központ a Moszkva megyei Szergijev Poszad-i járásában található az orosz fővárostól 90 kilométerre északkeletre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
2025. Október 21. 07:26, kedd | Külföld
Uniós biztos: Európának most végleg le kell állítania az orosz gáz vásárlását
Most \"el kell jutnunk oda, hogy Európában végre teljesen leállítsuk az orosz gáz vásárlását\" - jelentette ki Dan Jorgensen, az energiaügyekért felelős uniós biztos hétfőn Luxembourgban.
2025. Október 20. 08:04, hétfő | Külföld
Volodimir Zelenszkij készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyinnal
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az ukrán államfő erről egy amerikai televíziónak adott, vasárnap sugárzott interjúban beszélt.