Hírek
2022. Szeptember 29. 18:19, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
További megyékre adtak ki másodfokú riasztást zivatarveszély miatt
Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád megye után Baranya és Békés megyére is másodfokú riasztást adott ki zivatarveszély miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtök délután.
A meteorológiai szolgálat honlapján közölt térkép szerint hevesebb zivatarok kialakulására lehet számítani a négy megye déli területein csütörtökön, a villámlások mellett kockázatot jelent a zivatarokat kísérő szél, jégeső is.
Hozzátették: csütörtökön több hullámban valószínű csapadék, az eső, zápor mellett nagyobb eséllyel az ország délkeleti felén zivatarok, helyenként heves zivatarok is kialakulhatnak.
Éjszaka délnyugat felől újabb kiterjedt csapadékrendszer érkezik, amely péntek délelőtt északkelet felé elhagyja az országot, mögötte több helyen alakulnak ki záporos, zivataros csapadékgócok, sőt helyenként heves zivatarok is lehetnek - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 13:00, hétfő | Belföld
Paks/Hőség - Zuhanyzókat biztosít a paksi önkormányzat az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiaknak
Zuhanyzókonténerek telepítésével, közintézmények megnyitásával segíti az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiakat az önkormányzat - tájékoztatta a Duna-parti város polgármestere vasárnap az MTI-t.
2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld
Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás
Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
