Hírek
2019. Augusztus 13. 12:26, kedd | Belföld
Több szabálytalanságot talált az ÁSZ a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóságnál

Több szabálytalanságot talált az Állami Számvevőszék (ÁSZ) a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóságnál (SZGYF) a vizsgált 2015-2017-es időszakban.
A számvevőszék kedden, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, az ellenőrzéskor az SZGYF-re vonatkozó irányító szervi feladatellátást, belső kontrollrendszerének kialakítását és működtetését, pénzügyi és vagyongazdálkodását, valamint az integritás kontrollok kiépítettségét vizsgálták.
Megállapították, hogy nem volt szabályszerű a főigazgatóság kontrollrendszerének kialakítása és működtetése, valamint pénzügyi és vagyongazdálkodása, ezért az nem biztosította az átlátható és elszámoltatható közpénzfelhasználást, a felelős gazdálkodást és a vagyon értékének megőrzését.
A kontrollkörnyezet kialakítása a belső szabályozottság hiányosságai miatt, a kontrolltevékenységek gyakorlása pedig a kötelezettségvállalás és a teljesítésigazolás elmaradása miatt volt szabálytalan. Nem működött integrált kockázatkezelési rendszer, és a főigazgató nem gondoskodott a belső ellenőrzés szabályszerű működtetéséről sem - fejtették ki.
A vizsgálatból kiderült az is, hogy a kiadások teljesítéséhez és a vagyonváltozásokhoz kapcsolódó gazdasági események elszámolása a számviteli törvény előírásai ellenére bizonylat nélkül történt, valamint nem állítottak ki szabályszerűen bizonylatot a számviteli nyilvántartásokba történő bejegyzésről.
A vagyongazdálkodás azért volt szabálytalan, mert a főigazgatóság a mérlegtételek alátámasztásához nem állított össze leltárt. Emiatt a 2015-2017. évi számviteli beszámolók nem mutattak megbízható és valós képet a gazdálkodásáról - írták. Hozzátették, a vizsgált időszakban az SZGYF-re vonatkozó irányító szervi feladatokat az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) látta el, 2015-2016-ban azonban hiányosságok mutatkoztak a munkáltatói jogkörgyakorlás területén.
Az ÁSZ az Emmi vezetőjének egy, az SZGYF főigazgatójának 17 javaslatot fogalmazott meg, amelyekre az érintetteknek harminc napon belül intézkedési tervet kell készíteniük.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.
2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld
NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;
2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld
Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok
Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán