Hírek
2018. Október 15. 05:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint félmillió dollárért kelt el egy üveg vörösbor

Rekordáron, 558 ezer dollárért (151 millió forint) kelt el egy palack ritka, 1945-ös évjáratú Romanée-Conti vörösbor a Sotheby\'s szombati New York-i árverésén.
Borért soha ekkora összeget nem fizettek árverésen - közölte az aukciósház.
A francia vörösbor leütési ára járulékokkal és adókkal együtt tizenhétszerese az aukciósház szakértői által becsült 32 ezer dolláros árnak.
Romanée-Conti az egyik (grand cru besorolású) szőlőterülete a burgundiai Domaine de La Romanée-Conti borászatnak, amelyet a világon sokan a legjobbnak tartanak. A kevesebb mint kéthektáros területen évente alig öt-hatezer palack bort készítenek. A vörösbor 100 százalékban pinot noirból készül.
1945-ben 600 palack készült.
A szombati árverésen egy másik 1945-ös Romanée-Contiért 496 ezer dollárt adott új tulajdonosa.
Minden idők legdrágább hagyományos méretű palackozott bora eddig egy 1869-es Chateau Latife Rothschild volt, amelyért 2011-ben egy hongkongi árverésen 223 ezer dollárt fizettek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld
Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva
Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.
2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe
Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.
2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld
Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak
Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok