Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2019. Szeptember 13. 11:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több mint 17 ezer mandátumról döntenek a választók az önkormányzati választáson

Több mint 17 ezer mandátumról döntenek a választók az önkormányzati választáson

Egy hónap múlva, október 13-án több mint 17 ezer mandátumról döntenek a választók a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán.

A választásra jogosult több mint 8 millió választópolgár mindegyike szavazhat lakóhelye polgármesterére, 3177 mandátum sorsáról döntenek a választók.

A főpolgármester személyéről 1 millió 365 ezer budapesti szavazhat.

A települési önkormányzatoknál 16 787 mandátumról szavazhatnak a választók. A 3008, tízezer lakosnál kisebb településen egyéni listán szavaznak a választópolgárok a képviselőkre, ezeken a településeken 14 522 mandátum sorsa dől el.

A 169, tízezer lakosnál nagyobb településen a választók az egyéni választókerületük képviselőjére szavazhatnak, országszerte 1628-ra. Az egyéni választókerületben mandátumot nem eredményező töredékszavazatok kompenzációs listákon hasznosulnak, kompenzációs listáról 637 mandátum sorsa dől el.

A megyei közgyűlésekben 381, a Fővárosi Közgyűlésben 33 mandátum sorsa dől el október 13-án.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.