Városlista
2026. január 16, péntek - Gusztáv

Hírek

2023. Augusztus 09. 14:20, szerda | Életmód
Forrás: MTI

Sziget - A legtöbben Hollandiából jönnek az idei fesztiválra

Sziget - A legtöbben Hollandiából jönnek az idei fesztiválra

Az idei Sziget fesztiválra Hollandiából érkeznek a legtöbben, mögöttük a britek és az írek következnek, miközben a külföldi és a hazai látogatók aránya mintegy fele-fele - mondta a rendezvény főszervezője szerdán.

Kádár Tamás a csütörtökön kezdődő és augusztus 15-ig tartó, idén 30 éves Sziget sajtóbejárásán beszámolt arról, hogy az elővételes jegy- és bérleteladások alapján a péntek lesz a legerősebb (aznap a fő fellépő az Imagine Dragons lesz), de akár teltházas lehet a keddi zárónap is Billie Eilish-sal, valamint a szombat David Guettával.

A Szigeten idén több mint ötven programhelyszín lesz, 62 ország művészei lépnek fel különböző műfajokban és csaknem kétszáz magyar résztvevő lesz. Kádár Tamás hangsúlyozta: az elmúlt három év "turbulenciája", a koronavírus-járvány és az azt követő tavalyi újrakezdés után idén ismét fejlődési pályára állnak, "a fesztivál újra a régi fényében jelentkezik, számos kényelmi újítás és szépészeti beavatkozás teszi még vonzóbbá a Szigetet".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 16. 07:11, péntek | Életmód

Agrometeorológia: kedvező a hó a növények számára

A hó nagyon kedvező, védi a növényeket a fagykártól, és olvadáskor a nedvesség lassan a talajba szivárog - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Január 16. 07:09, péntek | Életmód

Maruzsa Zoltán: lesz tanár, lesz jövő

Rég nem látott létszámokkal dübörögnek a pedagógusképző felsőoktatási intézmények, lesz tehát tanár, lesz tehát jövő

2026. Január 14. 07:17, szerda | Életmód

A Forum Romanumon megnyitják egy ókori villa épségben megmaradt termeit

Megnyitják a látogatók előtt a falait díszítő griffmadarakról elnevezett, a Krisztus előtti második századra datált villát a Forum Romanumhoz tartozó Palatinus-dombon - jelentették be kedden Rómában.