Hírek
2013. Július 29. 09:42, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Százezren lépték át a határt Röszkénél a hétvégén

Mintegy százezer utas lépte át a magyar-szerb határt a hétvégén a röszkei átkelőnél, ahol többórás várakozásra kényszerültek az autósok. A vendégmunkások miatt a következő hetekben is intenzív forgalomra kellszámítani
Jászai Linda elmondta, pénteken, szombaton és vasárnap több mint százezer utas és mintegy 28 ezer jármű lépte át a magyar-szerb határt a röszkei átkelőnél. Az utazók túlnyomó többsége Nyugat-Európából szabadságára hazatérő, illetve a vakáció leteltével visszautazó vendégmunkás volt.
Intenzív volt a forgalom a tavasszal megnyílt Ásotthalom-Királyhalom átkelőnél is, bár ott nem alakultak ki a röszkeihez hasonló sorok, a várakozási idő a kilépő- és a belépőoldalon is esetenként meghaladta az egy órát - közölte a főhadnagy.
A szóvivő felhívta a figyelmet arra, hogy a következő hétvégeken is kialakulhatnak torlódások a röszkei átkelőnél, ezért azt tanácsolta az autósoknak, indulás előtt tájékozódjanak a rendőrség honlapján (police.hu) az aktuális forgalmi helyzetről. Az utazóknak a gyorsabb átlépésért érdemes a tiszaszigeti vagy az ásotthalmi határátkelőt választaniuk, mindkettő 7 és 19 óra között tart nyitva - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.
2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld
Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor
Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede