Városlista
2025. július 8, kedd - Ellák

Hírek

2014. December 08. 10:16, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Szálló por - OKI: Putnokon veszélyes a levegő minősége

Szálló por - OKI: Putnokon veszélyes a levegő minősége

A szálló por (PM10) magas koncentrációja miatt veszélyesnek minősítette a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Putnok levegőjének minőségét az Országos Környezet-egészségügyi Intézet (OKI) hétfőn.

Az OKI térképe szerint Kazincbarcikán és Sajószentpéteren egészségtelen a levegő, Salgótarjánban viszont hétfőre javult a minősége, és visszavonták a szmogriadó vasárnap elrendelt tájékoztatási fokozatát. A nógrádi megyeszékhelyt zöld színnel jelölték az OKI térképén, ami kifogásolt levegőminőséget jelent, a többi települést az elfogadható levegőminőséget jelző kék színnel jelölték.
Az OKI a levegő szennyezettségének egészségügyi értékelését egy index alapján végzi. Az OKI táblázata a légszennyező anyagok legfontosabb egészségkárosító hatásai alapján négy szintet különít el: kék (elfogadható), zöld (kifogásolt), narancssárga (egészségtelen), piros (veszélyes). Az önkormányzatok az utóbbi két kategória alapján rendelhetik el a szmogriadó tájékoztatási, illetve riasztási fokozatát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.