Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2018. Október 25. 07:31, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Sósav szivárog egy tehervonatból a hatvani vasútállomáson

Sósav szivárog egy tehervonatból a hatvani vasútállomáson

Sósav szivárog egy tehervonat egyik tartálykocsijából a hatvani vasútállomáson, ezért a pályaudvart csütörtökön reggel, nem sokkal 6 óra előtt lezárták, a vasúti forgalmat leállították

- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel. A Mávinform tájékoztatása szerint a baleset miatt a Budapest-Hatvan-Miskolc vonalon jelentősen hosszabb lesz a menetidő csütörtökön reggel, és várhatóan késések lesznek a Hatvan-Somoskőújfalu, Hatvan-Újszász-Szolnok vonalon is.

A műszaki mentést a hatvani, az aszódi és a gyöngyösi hivatásos tűzoltók végzik. A katasztrófavédelmi mobil labort, valamint a katasztrófavédelmi műveleti szolgálatot is riasztották az esethez.

A vasúttársaság azt közölte, a sérült tartálykocsit egy vonatvizsgálatnál vették észre.

FRISSÍTÉS:

Ismét használhatják a vonatok a hatvani állomást, miután a katasztrófavédelem megszüntette a sósav szivárgását egy megsérült tartálykocsiból. Kavalecz Imre elmondta: a sérült tartálykocsit a hatvani rendező pályaudvar egyik vágányára vontatták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.