Hírek
2015. Június 11. 07:14, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Somogy megyei matrica nélkül is megközelíthető Balatonvilágos

Balatonvilágost kis kitérővel, az autópályán Budapest felől érkező, Veszprém megyei matricával rendelkező autósok is megközelíthetik a kijelölt terelőúton úgy, hogy nem kell Somogy megyei autópálya-matricát venniük.
Közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) szerdán az MTI-vel.
A kitérőre azért van szükség, mert felújítanak egy vasúti átjárót. A vasúti átjáró halaszthatatlan felújítása a dél-balatoni vasútvonalon folyamatban lévő teljes rekonstrukció egyik eleme.
A tárca közleménye szerint aki a következő lehajtóig a sztrádán - ahol már szükséges a Somogy megyei matrica - haladna tovább, legfeljebb 4-5 perccel érne hamarabb a községbe, mint a kijelölt terelőútra letérők.
A tájékoztatásban kitértek arra is: Tasó László közlekedéspolitikáért felelős államtitkár helyi országgyűlési képviselői jelzésre a múlt héten tájékoztatást kért az érintett közlekedési társaságoktól az autósok kényelmesebb célba érését szolgáló lehetséges intézkedésekről. A minisztérium megvizsgálja a felmerült javaslatokat, és ha szükséges, körültekintő döntést hoz a helyi lakosok, vállalkozók és a turisták eljutási lehetőségeinek javítása érdekében.
A tárca emlékeztetett arra, hogy a Lepsény és Szántód-Kőröshegy szakaszon lévő vasúti átjáró felújítása a dél-balatoni vasútvonal teljes rekonstrukciójának egyik eleme, a vonal a következő években egészen Balatonszentgyörgyig megújul. A beruházások után a teljes Balaton-parti szakasz korszerű, utasbarát vasúti vonallá válik - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.