Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2017. Szeptember 17. 09:20, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Sok esőre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Sok esőre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

A sok eső miatt két nyugat-dunántúli megyére másodfokú, további tíz megyére és Budapestre elsőfokú figyelmeztetést adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Vasárnap délutánig több hullámban várható nyugat felől csapadék. A Dunántúlon és a középső országrész egyes megyéiben általában 20 milliméter feletti, a Dunántúl középső megyéiben 30 milliméter feletti csapadék is hullhat.

A sok eső veszélye miatt Komárom-Esztergom és Veszprém megyére adtak ki másodfokú figyelmeztetést. Budapestre és Pest megyére, továbbá Baranya, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Békés, Csongrád és Hajdú-Bihar megyére az erős szél miatt adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. Vasárnap a déli, délutáni órákban délkeleten, keleten helyenként viharos széllökések is lehetnek. A középső, keleti országrészben helyenként - akár heves kísérőjelenségekkel - zivatar is kialakulhat. Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet 11-18 Celsius-fok között valószínű. A nappali maximumok a Miskolc-Baja vonaltól nyugatra 14-20, keletre 21-29 fok között alakulnak.

Címkék: ősz, eső, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld

Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem

Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.

2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen

A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.

2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld

Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is

Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.