Városlista
2025. szeptember 28, vasárnap - Vencel

Hírek

2020. Május 04. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Sikerült felkészíteni az egészségügyi ellátórendszert a tömeges megbetegedések időszakára

Sikerült felkészíteni az egészségügyi ellátórendszert a tömeges megbetegedések időszakára

Az elmúlt hónapok munkája során sikerült felkészíteni a magyar egészségügyi ellátórendszert a tömeges megbetegedések időszakára

- közölte a külgazdasági és külügyminiszter a közösségi oldalán vasárnap, tudatva, hogy a hétvégén hét repülőgéppel érkeztek a koronavírus-járvány elleni küzdelmet segítő védőeszközök és egészségügyi berendezések Magyarországra.

Szijjártó Péter kiemelte: a Magyarország-Kína légihíd üzemeltetése továbbra is kiemelt feladat annak érdekében, hogy az egészségügyi védekezés sikerességéhez szükséges eszközök folyamatosan rendelkezésre álljanak.

A külgazdasági és külügyminiszter tájékoztatása szerint a hétvégén hét repülőgép 4 millió 600 ezer maszkot, 1 millió 390 ezer kesztyűt, 30 ezer tesztet, 1500 betegőrző monitort, 190 lélegeztetőgépet, valamint 8,2 tonna maszkgyártáshoz szükséges alapanyagot szállított Magyarországra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 27. 09:42, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a BMW debreceni gyárának megnyitása óriási lökést fog adni a magyar autóiparnak

A BMW debreceni gyárának megnyitása hatalmas lökést fog adni az autóiparnak, s ezzel a teljes magyar ipari teljesítménynek, ráadásul több más hasonló nagyberuházás is rövidesen termőre fordul

2025. Szeptember 27. 09:39, szombat | Belföld

A horvát kormány elutasítja, hogy nyerészkedne a Magyarországra szállított kőolajon

A horvátok szerint tudják garantálni Magyarország és Szlovákia olajszükségleteit.

2025. Szeptember 27. 09:36, szombat | Belföld

HM: nem volt magyar katonai drón ukrán területen

Nem igaz Volodimir Zelenszkij ukrán elnök állítása, miszerint magyar katonai drón volt ukrán területen - közölte a Honvédelmi Minisztérium pénteken az MTI-vel.

2025. Szeptember 27. 09:33, szombat | Belföld

Navracsics Tibor: ne csak üdülőhelyként gondoljunk a Balatonra

A régióban élők számára fontos, hogy ne csak üdülőhelyként gondoljunk a Balatonra