Hírek
2020. Április 26. 11:06, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Sikeres a Digitális Összefogás akció

A koronavírus-járvány, illetve az amiatt kialakult nehézségek azt is megmutatják, hogy az emberek többsége kész segíteni a bajban.
A Digitális Összefogást is azért hívtuk életre, hogy azoknak a cégeknek, szervezeteknek, amelyek egy-egy szolgáltatással vagy akár eszközökkel tudják enyhíteni a problémákat, legyen egy platformjuk, amelyen ezt a lehető legcélszerűbb módon megtehetik - mondta Schanda Tamás az MTI-nek.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára szerint az elmúlt hetek azt bizonyítják, hogy sikeres ez az együttműködés. "Rengeteg felajánlás érkezik, az összértékük, ha a piaci árukat vesszük alapul, meghaladja a 30 milliárd forintot is. Számos digitális szolgáltatást és alkalmazást tesznek ingyenesen elérhetővé a vállalkozások, de a közelmúltban például ötven okoseszköz is eljutott nehéz helyzetben lévő családokhoz, gyerekekhez. Így ők is megfelelően be tudnak kapcsolódni a digitális oktatásba" - számolt be az MTI-nek Schanda Tamás.
Mint mondta, a Van helyed! Alapítványon keresztül juttatták el a Huawei Technologies Hungary okostelefonokat és notebookokat a tanulóknak.
A Digitális Összefogás célja, hogy a digitális ágazat szereplőinek felajánlásaival, a Magyarországi 5G Koalíció, a Mesterséges Intelligencia Koalíció, a Hírközlési Érdekegyeztetési Tanács (HÉT), az IVSZ Szövetség a Digitális Gazdaságért, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT), valamint az Infotér (Informatika a Társadalomért Egyesület) részvételével a magyar polgárokra nehezedő terhek, a digitalizáció adta lehetőségek kiaknázásával a Digitális Jólét Program keretében a DJN Kft. koordinációjában csökkenjenek. Eddig több mint 330 felajánlás érkezett, ebből mintegy 170 a weboldalukon, a https://felajanlas.digitalisjoletprogram.hu/ -n is elérhető, több mint 160 pedig egyedi jellegű.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik