Hírek
2017. Augusztus 01. 15:19, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség
Rokon igazolványával akart bejutni a börtönbe
Közokirat-hamisítás bűntette miatt vádat emelt egy 42 éves kecskeméti nővel szemben a Kalocsai Járási Ügyészség. A vádlott április 23-án rokonától kölcsönkért személyi igazolvánnyal akart bejutni a kalocsai börtönbe.
A 42 éves kecskeméti nő április 23-án délelőtt a Kalocsai Fegyház és Börtönben jogerős szabadságvesztés büntetését töltő férfi rokonát akarta meglátogatni, azonban észrevette, hogy személyi igazolványát nem vitte magával. Azért, hogy a beszélőn mégis részt vehessen, elkérte, majd a bv intézetbe bejutás érdekében fel is használta a szintén kapcsolattartói jogosultsággal rendelkező női rokona érvényes személyi igazolványát.
A beléptetéskor a nő azonnal lelepleződött, így szándéka ellenére mégsem jutott be az intézetbe.
Az ügyészség a nőt közokirat-hamisítás bűntettével vádolja és a bűncselekmény elkövetését beismerő nővel szemben közérdekű munka kiszabását indítványozza.
A büntetett előéletű vádlott bűnösségéről a Kalocsai Járásbíróság tárgyalás mellőzésével fog dönteni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
