Városlista
2025. szeptember 28, vasárnap - Vencel

Hírek

2014. Augusztus 07. 08:19, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Ötvenhárom porta lesz látogatható az Őrségben

Ötvenhárom porta lesz látogatható az Őrségben

Több mint félszáz porta nyitja meg kapuit a látogatók előtt augusztus 9. és 20. között a Hétrétország - a szerek és porták köztiválja című program keretében Vas megyében, az Őrségben.

A programok tizenegy napon át reggeltől estig tartanak, az előre jelzett időpontokban huszonegy őrségi településen ötvenhárom nyitott portára látogathatnak el az érdeklődők - mondta el a rendezvény főszervezője az MTI-nek.
Sülyi Péter hozzáfűzte: a vidéki udvarházakban a városi emberek számos újdonsággal találkozhatnak; beléphetnek például a magánházakba, a kézművesek műhelyeibe, az Őrségben élő képzőművészek műtermeibe, és megismerkedhetnek állattartók, gazdálkodók munkájával is.
A kézműveseknél a régi mesterségeket, például az agyagmegmunkálást (az Őrség a fazekasairól is híres) vagy akár a kóckötést is ki lehet próbálni. Népszerűek az állatsimogatók, egy másik portán kaktuszgyűjtő mutatja be ritkaságnak számító növényeit, és lesznek, akik a falu történetéről, hagyományairól mesélnek majd - ismertette Sülyi Péter.
A programsorozat könnyű- és komolyzenei koncertekkel, színházi előadásokkal, mozifilmek vetítésével egészül ki. A köztiválra a tradíciókat és a hagyományok megújítását képviselő, népszerű, közismert előadókat hívtak meg. A határon túli szereplők többsége a Felvidékről érkezik; Écsi Gyöngyi a meseszínházát mutatja be, a Csavar Színház népmesés produkcióval lép fel, Gaál Tamás pedig Villon-estet tart.
A tizenharmadik Hétrétország köztiválon jubileumukat ünneplő együttesek, társulatok is fellépnek. A Versszínház például tíz esztendővel ezelőtt alakult meg a köztivál központjának számító Őriszentpéteren. A társulat augusztus 19-én Petőfi Sándor-előadást mutat be, majd az est Ferenczi György és a Rackák vendége, Fekete-Kovács Kornél és Petruska András fellépésével folytatódik - emelte ki a főszervező.
A rendezvénysorozat nyitányaként (augusztus 10-én) a Neil Young amerikai rockklasszikus dalait éneklő, tízéves Neil Young Sétány lép fel Őriszentpéteren. Rátóti Zoltán, Huzella Péter, Tóth István és Jeney Szilveszter előadásában Sülyi Péter dalfordításait hallhatja a közönség. A programsorozat utolsó fellépője a harminc esztendővel ezelőtt megalakult Makám zenekar lesz.
A köztivál teljes programja a http://hetretorszag.hu honlapon érhető el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 28. 09:44, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 39. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Szeptember 27. 09:42, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a BMW debreceni gyárának megnyitása óriási lökést fog adni a magyar autóiparnak

A BMW debreceni gyárának megnyitása hatalmas lökést fog adni az autóiparnak, s ezzel a teljes magyar ipari teljesítménynek, ráadásul több más hasonló nagyberuházás is rövidesen termőre fordul

2025. Szeptember 27. 09:39, szombat | Belföld

A horvát kormány elutasítja, hogy nyerészkedne a Magyarországra szállított kőolajon

A horvátok szerint tudják garantálni Magyarország és Szlovákia olajszükségleteit.

2025. Szeptember 27. 09:36, szombat | Belföld

HM: nem volt magyar katonai drón ukrán területen

Nem igaz Volodimir Zelenszkij ukrán elnök állítása, miszerint magyar katonai drón volt ukrán területen - közölte a Honvédelmi Minisztérium pénteken az MTI-vel.