Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2024. November 03. 08:31, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: a következő évben intenzív növekedés lesz

Orbán Viktor: a következő évben intenzív növekedés lesz

Az ipari termeléssel nincsen semmi baj Magyarországon, kereskedelmi problémák vannak, ezért van szükség a gazdasági semlegesség politikájára

- jelentette ki a miniszterelnök vasárnap a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.

Orbán Viktor a friss gazdasági adatokat értékelve elmondta, a világ legmodernebb autógyárai dolgoznak Magyarországon, a repülőgépiparhoz is gyárt az ország alkatrészeket, a hadiiparnak óriási kapacitásai jöttek létre, az elektronikában és informatikában pedig mindig is erős volt Magyarország, tehát "a magyar iparral nincs semmi baj".

Hozzátette: a probléma a kereskedelemmel van, nem azért gyárt Magyarország kevesebbet, mert nincs jó gyára, munkása, technológiai színvonala, hanem azért, mert kicsi rá a kereslet. De ez változni fog, és ezekre a termékekre, különösen az elektromos autókra, akkumulátorokra óriási szükség lesz a világgazdaságban - mondta.

A kormányfő közölte, a mostani visszaesés után a következő évben intenzív növekedés lesz, 3,5 százalék, mert hatalmas gyárak kezdenek el termelni Magyarországon.

Orbán Viktor azt mondta, ez a helyzet is felhívja a figyelmet arra, hogy Magyarországnak gazdasági semlegességre van szüksége.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben