Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2020. Május 02. 16:30, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Online anyák napja a Ringató egyesülettel

Online anyák napja a Ringató egyesülettel

Ezer család énekel anyák napja alkalmából, idén - a koronavírus-járvány miatt - online, a Facebookon a Fiatal Családosok Klubja (Ficsak) és a Ringató egyesület szervezésében vasárnap délelőtt

- mondta el Király Nóra, a Ficsak alapítója az M1 csatornán szombat reggel.

Hetek óta bezárva élnek a családok, ezért is különösen fontos, hogy megünnepeljük az édesanyákat - tette hozzá Király Nóra.

Gróh Ilona, a kodályi alapelvekre épülő Ringató-módszer kidolgozója az M1 műsorában azt mondta: a zenei nevelés a teljes személyiségre hat. Közös éneklésre épülő programjuk elsősorban az öröm, a szépség megélését szolgálja, de alkalmas a fejlesztésre is.

A vasárnapi programban szereplő filmet 250 kisfilmből válogatták, rakták össze - tette hozzá.

Címkék: anya, anyák napja, online

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.