Hírek
2011. December 08. 07:38, csütörtök |
Bulvár
Forrás: Stop.hu/Új Ász
Nyomozás indult Dopeman ellen, egy év börtön a tét - VIDEÓ
Eljárást indított a Fővárosi Főügyészség Dopeman ellen a "Ba*meg" című száma miatt.
A hatóság szerint fennáll a nemzeti jelkép megsértésének gyanúja, ezért elrendelték a nyomozást, amit a rendőrség folytat majd le. Végső esetben akár egy év börtön is várhat a rapperre.
Alaposan kicsapta a biztosítékot Dopeman legújabb, "Ba*meg" című száma: ebben közel negyvenszer hangzik el a káromkodás, miközben a rapper a Himnuszt idézi. Az egyik szélsőjobboldali portál felhívást intézett olvasóihoz: nemzeti jelképek megsértése miatt tegyenek feljelentést a zenész ellen. Sokan ezt meg is fogadták, mire a Fővárosi Főügyészség eljárást rendelt el.
- Tizenöt személy feljelentése alapján indult a nyomozás a VI.-VII. kerületi ügyészségen pénteken. Az ügyészség a szám megtekintése után megállapította a nemzeti jelkép megsértése vétségének gyanúját. Ennek legfelső büntetési tétele akár egyéves szabadságvesztés is lehet - tudta meg az Új Ász Skoda Gabriellától, a Fővárosi Főügyészség szóvivőjétől. A nyomozást a VII. kerületi rendőrkapitányság folytatja.
- A klipemet nézegetve ül majd egy zsaru a gépe előtt kezében a Btk.-val, és próbálja értelmezni, hogy vajon bűncselekményt követtem-e el - festette fel a nem éppen idilli képet Dopeman, aki felháborítónak nevezte, hogy jogi eszközökkel lépnek fel egy szubjektív művészeti alkotás ellen. - Ráadásul mindezt egy betiltott honlap felhívása alapján - teszi hozzá. Dopeman úgy véli: a nemzeti jelkép maga a Himnusz, ő ahhoz nem nyúlt, csupán felütésnek használta a számában. - Ha kell, Strasbourgba is elmegyek az igazamért - zárta szavait a rapper.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 14. 07:17, szerda | Bulvár
Cannes - Megkezdődött a 78. cannes-i fesztivál
2025. Május 13. 07:25, kedd | Bulvár
Új kutatóközpont nyílt Karikó Katalin támogatásával a Szegedi Tudományegyetemen
Az antimikrobiális és a gombaellenes terápiák fejlesztését segítő új központ nyílt Karikó Katalin Nobel-díjas biokémikus anyagi és szakmai támogatásával hétfőn a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE).
2025. Május 10. 08:59, szombat | Bulvár
XIV. Leó pápa - Erdő Péter: Robert Prevost pápává választása benne volt a levegőben
Robert Prevost bíboros pápává választása benne volt a levegőben, nem nagy a meglepetés, de annál nagyobb az öröm - nyilatkozta Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek az MTI-nek a pápaválasztás másnapján.
2025. Május 09. 07:24, péntek | Bulvár
Sziget - Megújult programkínálat, látványvilág és új kulturális negyedek az idei fesztiválon
Megújult programkínálattal, látványvilággal és új kulturális negyedekkel várja a közönséget a 31. Sziget fesztivál, amelynek sztárfellépői között lesz ASAP Rocky, Post Malone és Shawn Mendes is