Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2023. Március 01. 13:42, szerda | Belföld
Forrás: mti

Novák Katalin: a jelenlegi helyzetben indokolt Svédország és Finnország NATO-csatlakozása

Novák Katalin: a jelenlegi helyzetben indokolt Svédország és Finnország NATO-csatlakozása

\"Az én álláspontom egyértelmű: a jelenlegi helyzetben Svédország és Finnország NATO-csatlakozása indokolt\" - írta a köztársasági elnök szerdán a közösségi média oldalain.

Novák Katalin a bejegyzésében rámutatott: az Országgyűlés szerdán kezdi tárgyalni Svédország és Finnország NATO-csatlakozását.

"Vannak, akik úgy gondolják, hogy ez egy könnyen eldönthető, technikai kérdés. Ez nem így van. Összetett döntésről van szó, súlyos következményekkel, így alaposan meg kell fontolni. Az én álláspontom egyértelmű: a jelenlegi helyzetben Svédország és Finnország NATO-csatlakozása indokolt" - fogalmazott az államfő.

Hozzátette, hogy bízik az Országgyűlés mielőbbi bölcs döntésében.

Fotó: Novák Katalin - Facebook

Címkék: nato, Novák Katalin

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.