Hírek
2016. Május 17. 07:56, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Nincs garantált biztonság az Eb-n

A francia hatóságok mindenre fel vannak készülve, a lakosság és a futballszurkolók kevésbé, jelenleg pedig nincs garantált biztonság sehol a világon
- mondta Nógrádi György az M1 aktuális csatornán hétfőn a közelgő labdarúgó Európa-bajnokságról.
A biztonságpolitikai szakértő rendkívül rossz jelnek nevezte a Cannes közelében - maszkos, mellényes, terroristának tűnő emberek reklámforgatása miatt - kitört pánikot, ahol senkinek nem az jutott eszébe a hat felfegyverkezett emberről, hogy hívja a csendőrséget, hanem a menekülés. Ez jelzi, hogy bármi megtörténhet, a lakosságot éles helyzetben pedig nem lehet felkészíteni - mondta.
Mindazonáltal 24 millió euróért védik külön az Európa-bajnokságot, horribilis pénzbe kerül a védelem, bombakereső kutyákkal mennek mindenhova, olyan drónokat lőttek fel, amelyek a stadionok felett éjjel is képesek minden mozgást kiszűrni - tájékoztatott a szakértő, hozzátéve ugyanakkor, hogy Franciaországnak rendkívül hosszú szárazföldi határai vannak, amelyeket nehéz ellenőrizni. Megjegyezte: a korábbi francia-német meccsen történt robbantás kísérlet volt, a merénylő nem tudott ugyan bejutni a stadionba, feltételezhetően a terroristák elemezték, mit csináltak rosszul.
A magyar és francia szervek munkáját lényegesen megkönnyíti, ha a Franciaországba utazók bejelentkeznek e-mailen, telefonon, vagy telefonon például a nagykövetségnél, hogy mikor érkeztek, meddig maradnak - hívta fel a figyelmet Nógrádi György.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld
Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében
Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.