Hírek
2011. December 30. 11:20, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Nem aktiválják felmondóleveleiket a rezidensek?
Nem aktiválják korábban benyújtott felmondóleveleiket januárban a rezidensek - értesült a Népszabadság.
A Magyar Rezidens Szövetség erről tegnap délutáni gyűlésén döntött, miután Szócska Miklós költségvetési forrásokat ígért az egészségügyi dolgozók béremelésére.
A rezidensek konkrét béremelési ajánlatot nem kaptak, de az egészségügyi államtitkár ígérete szerint az egészségügyi termékdíjból származó 15 milliárdos költségvetési bevételt, illetve egyéb forrásokat is az egészségügyi fizetések rendezésére fordítanak majd. A lap forrásai szerint a béremelés nem éri el a nettó 100 ezer forintot orvosonként, valamint az egészségügyi dolgozók közül nem érint mindenkit. Papp Magor, a rezidensszövetség elnöke azt mondta, hogy az államtitkár által felvázolt elképzelés érdemi bérrendezési folyamat megkezdését helyezi kilátásba 2012-re, így megfontolásra és tárgyalásra érdemes. Közben az állami egészségügyi intézetek tiszta lappal indulnak jövőre. A kormány év végéig átutalja számukra azt a 27 milliárd forintot, amiből kifizethetik a még hátra lévő szállítói tartozásokat.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
