Hírek
2019. Szeptember 10. 07:06, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Negyvenezer ügyfélnél okozott áramszünetet a vihar a Dél-Alföldön
Negyvenezer ügyfélnél okozott áramszünetet a hétfő délutáni vihar a Dél-Alföldön, kétharmaduknál estére helyreállították a szolgáltatást a Nemzeti Közművek (NKM) munkatársai - tájékoztatta az energetikai cég az MTI-t.
A közlemény szerint a több helyen 110 kilométeres széllel érkező vihar elsősorban Szegedet és térségét érintette, emellett Ásotthalomtól Deszken át Röszkéig is károkat okozott.
A letört ágak és a tövestől kifordult fák a villamoshálózatra zuhantak, oszlopok törtek ki, emiatt tömeges üzemzavar alakult ki.
Hétfőn este még több mint 12 ezer ügyfélnél nincs áram.
Az NKM munkatársai megerősített létszámmal kezdték meg a hibák feltárását és a helyreállítást.
Az ügyfélszolgálat emelt létszámmal dolgozik, már több mint ezer hibabejelentést fogadtak. Az önkormányzatok is tájékoztatást kaptak a kialakult üzemzavarról és a várható helyreállításról.
A közleményben felhívták a figyelmet, hogy a leszakított vezetékek megközelítése életveszélyes.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
