Hírek
2024. Április 01. 11:05, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: június elejére emlékeztetett a hőmérséklet hétfő hajnalban
Június elejét idézte a hőmérséklet hétfő hajnalban - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
Azt írták: "egészen elképesztő" minimum-hőmérsékletek születtek április első óráiban, Jászszentlászlón nem volt hűvösebb 17,4 Celsius-foknál, és "a leghidegebb zugban", Zabarban is több fokkal enyhébb volt a reggel az ilyenkor szokásosnál. A bejegyzéshez készített térkép szerint ott 7,3 fokot mértek hétfő hajnalban.
A mért minimum-hőmérsékletek hétfői országos átlaga 13,3 fok volt, ez gyakorlatilag egy június eleji átlagértéknek felel meg - írták.
A bejegyzéshez készített infografika szerint 1991-2020 között április 1-jén a napi átlagos minimum-hőmérséklet 2,89 Celsius-fok körül alakult.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
