Hírek
2025. November 16. 08:34, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
A december 14-től érvényes új vasúti menetrend több fontos változást is hoz a belföldi és nemzetközi forgalomban, az utasok többségének azonban a téli-tavaszi menetrend életbe lépését követően sem kell majd új indulási és érkezési időket megtanulnia, megmaradnak az elmúlt években kialakult és bevált járatok, egyes vonalakon pedig tovább bővülhetnek az elérhető szolgáltatások - közölte a MÁV Kommunikációs Igazgatósága szombaton az MTI-vel.
A változtatások legfőbb célja az utasok és az önkormányzatok által megfogalmazott kérések teljesítése, a nemzetközi vonatkapcsolatok fejlesztése, valamint a turisztikai célú utazások jobb kiszolgálása, a napi ingázási lehetőségek javítása, mégpedig úgy, hogy a megszokott menetrendi kínálat összességében csak bővülhet, nem szűkülhet - olvasható a társaság közleményében.
Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója Facebook-posztjában hangoztatta: "minden változás célja ugyanaz: gyorsabb, megbízhatóbb és kényelmesebb legyen a közösségi közlekedés Magyarországon", ugyanakkor a stabilitást is fontosnak tartják.
Szavai szerint a HÉV-nél szinte egyáltalán nem változik a menetrend, "néhány vonatnál néhány perces eltérés fordulhat elő, jövőre is ugyanazok a vonatok, ugyanolyan hosszban és ugyanolyan gyakran közlekednek a HÉV hálózatán".
Hozzátette: az autóbusz-közlekedésben december 14-től a mobilitás szinte alapjoggá válik, minden településről a járásközpontba minden nap legalább három eljutást kell biztosítani.
"A következő évi menetrend tehát ezeket a többlet eljutásokat már tartalmazza, 7,5 millió utas kilométernyi teljesítménnyel közlekedik, ez elsősorban Borsodban, Szabolcsban, Zalában és Baranyában jelent majd több autóbuszt" - mondta.
Megfogalmazása szerint
a menetrendváltás legnagyobb nyertese talán Salgótarján és a salgótarjániak, itt az autóbuszok félóránként, a vonatok pedig óránként fognak közlekedni, kiszolgálva az országbérletek és vármegyebérletek bevezetését követő hatalmas növekedést az ingázásban.
A vasúti menetrendnél két fontos változásra hívta fel a figyelmet a vezérigazgató: Románia schengeni csatlakozása miatt Lökösházánál a Dél-Erdélybe és Bukarestbe közlekedő vonatok 45 perccel kevesebbet állnak a határon.
Szólt arról is, hogy tovább fejlesztik az éjszakai eljutást a budapesti agglomerációban Gödöllőre és Dunaújvárosba, újabb vonatok közlekednek a hétvégén is az éjszakai órákban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
