Hírek
2019. Március 25. 13:33, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Már webes felületen is elérhető az e-kárbejelentő
Már webes felületen, azaz akár a telefon böngészőjével, laptopon, tableten vagy asztali számítógépen is kitölthető a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) eddig csak applikációként használható digitális kárbejelentője
- közölte a szervezet hétfőn az MTI-vel. Az alkalmazást idén januári indulása óta 173 ezren töltötték le, a biztosítótársaságokhoz ezzel elküldött kárbejelentések száma meghaladja az 1200-at - közölték. Februárban, az indulást követő első teljes hónapban 570 e-kárbejelentés érkezett a társaságokhoz, miközben a kgfb-piacon résztvevő tizenhárom társasághoz 16 027 kárbejelentés érkezett.
Az eddigi tapasztalatok szerint a legtöbben 20-25 perc, vagy annál rövidebb idő alatt töltik ki mobiltelefonjukon az e-kárbejelentőt. A gyorsabb ügyintézést segíti, hogy az ekar.hu oldalon már található egy demo változat is. Az alkalmazás még nem használható casco károk rögzítésére.
Az alkalmazás és a webes felület jelenleg két, Magyarországon biztosított gépjárművet érintő káresemény bejelentésére használható. Többes baleset esetén párosával lehet kitölteni. A papíralapú, kék-sárga nyomtatványt pedig továbbra is mindenki szabadon választhatja a balesetek bejelentéséhez. Azokban az esetekben, amelyekben az e-kárbejelentő alkalmazás valamilyen okból nem használható (például külföldi vagy biztosítatlan gépjármű esetén), továbbra is a hagyományos kék-sárga nyomtatványra lesz szükség. Amennyiben a balesetben érintett másik gépjármű rendszáma ismeretlen, a rendőrségen be kell jelenteni a káreseményt, majd ezt követően online lehet megtenni a kárbejelentést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 17. 15:00, kedd | Belföld
A Mol kezdeményezi a stratégiai kőolajkészletek felszabadítását a régió ellátásbiztonságának fenntartása érdekében
2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld
MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok
Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.
2026. Február 17. 11:00, kedd | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP az egyetlen történelmi párt
2026. Február 17. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: aranykor köszöntött be az amerikai-magyar kapcsolatokban
Aranykor köszöntött be az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatokban
