Hírek
2018. Február 27. 12:34, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Már 202 jelöltet vettek nyilvántartásba a bizottságok
Már több mint 400 egyéni jelöltet jelentettek be az áprilisi országgyűlési választásra, 202-t már nyilvántartásba is vettek közülük a választási bizottságok.
A Nemzeti Választási Iroda kedd délelőtti adatai szerint több mint 400 egyéni választókerületi jelöltet jelentettek be eddig, ebből 106 a Fidesz-KDNP, 49 az MSZP-Párbeszéd, 49 a Jobbik, 46 az LMP, 33 a Demokratikus Koalíció színeiben indul. Függetlenként négy jelöltet jelentettek be.
A Magyarországi Cigányok Fóruma - Összefogás Magyarországért Pártnak 16 jelöltje vár nyilvántartásba vételre, a Közös Nevező 2018 pártnak tíz. Összesen közel 30 jelölőszervezetnek vannak bejelentett, de még nyilvántartásba nem vett jelöltjei, összesen több mint 200.
A választási bizottságok 202 jelölt nyilvántartásba vételéről már döntöttek: nyilvántartásba vették a Fidesz-KDNP 105 jelöltjét, az MSZP-Párbeszéd 37 jelöltjét, az LMP 20 jelöltjét, a Jobbik 19 jelöltjét, az Együtt 3 jelöltjét, a Magyar Munkáspárt és a DK 2-2 jelöltjét, valamint 3 független jelöltet. Ezeken túl egy-egy jelöltjét vették már nyilvántartásba az Értünk Értetek - A Hiteles Pártnak, a Kell az Összefogás Pártnak, az Aquila Pártnak, A Mi Pártunk - IMÁ-nak, a Net Pártnak, a Közös Nevező 2018-nak és a Hajrá Magyarország! Pártnak, a Lendülettel Magyarországért pártnak, az Európai Roma Keresztények Jobblétéért Demokratikus Pártnak, az Összefogás Pártnak valamint a Rend és Elszámoltatás Pártnak.
Az országgyűlési választáson az indulhat, aki a március 5-éig összegyűjti az induláshoz szükséges 500 érvényes ajánlást.
Az ajánlások ellenőrzésére három napja van a választókerületi választási irodának, a jelöltek nyilvántartásba vételéről ezután döntenek a választási bizottságok.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait
Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
