Városlista
2025. november 21, péntek - Olivér

Hírek

2023. Június 20. 07:16, kedd | Sport
Forrás: mti

Magyar-litván - A vendégek szerint Magyarország európai futball nagyhatalom

Magyar-litván - A vendégek szerint Magyarország európai futball nagyhatalom

Edgaras Jankauskas, a litván labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya európai futball nagyhatalomnak nevezte Magyarországot a két ország keddi Európa-bajnoki selejtezőmérkőzése előtt.

"Magyarország a csoport két favoritja közül az egyik. A keretet fiatal, de tehetséges futballisták alkotják. A csapat erősségéről mindent elárul, hogy tavaly legyőzte Németországot és kétszer az Eb-ezüstérmes Angliát is" - mondta a 48 éves szakvezető, aki csapata szombati találkozójáról úgy vélekedett, kemény meccs volt Bulgária ellen, melyen meg kellett szenvednie a pontszerzésért úgy, hogy 75 percet emberhátrányban volt.

A játékosként 56-szoros válogatott tréner azzal folytatta a házigazdák dicséretét, hogy a magyarok "megfelelő erővel és minőséggel" rendelkeznek, egyik nagy erényüknek azt tartotta, hogy "rendkívül gyorsak az átmenetben" védekezésből a támadásba.

"Magyarország európai futball nagyhatalomnak számít, amely ráadásul emelkedő, javuló tendenciát mutat" - jelentette ki Jankauskas, aki kiemelte az infrastruktúrafejlesztés fontosságát is, amely végbement az elmúlt évtizedben.

A szakember a sok hiányzó kapcsán - Justas Lasickas eltiltás, míg a csapatkapitány Fedor Cernych sérülés miatt nem bevethető - úgy válaszolt az MTI-nek, hogy ezt a problémát filozofikusan közelíti meg, azaz új játékosoknak kell lehetőséget adni, akik így bizonyíthatnak.

A kapus Edvinas Gertmonas arról beszélt, hogy őt kifejezetten feldobja, ha nagy közönség, telt ház előtt léphet pályára, de szerinte ez játékosfüggő, kire hogy hat a szurkolósereg.

A Puskás Arénában 20.45-kor kezdődő mérkőzést az M4 Sport és a Kossuth Rádió élőben közvetíti.

Fotó: Puskás Aréna

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 20. 07:33, csütörtök | Sport

FIFA-világranglista - Négy helyet rontott a magyar válogatott

A magyar válogatott négy helyet rontva a 41. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, szerdán nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet továbbra is az Európa-bajnok spanyolok vezetnek.

2025. November 20. 07:32, csütörtök | Sport

Egyszerre szeretnének olimpián dobogóra állni a Márton ikrek

Egymással sosem harcolnak, de ugyanazon az olimpián szeretnének dobogóra állni tekvondóban a Márton ikrek, a Párizsban aranyérmes Viviana, illetve a kétszeres világbajnok Luana.

2025. November 17. 07:35, hétfő | Sport

Magyar-ír - Csányi Sándor: talán megérdemeltük volna a pótselejtezőt

A 72 éves sportvezető bő egy órával a lefújás után is könnyes szemmel nyilatkozott, de három rövid mondat után elérzékenyülve távozott.