Hírek
2012. Július 31. 22:25, kedd |
Sport
Forrás: MTI Fotó: Illyés Tibor
London 2012 - Nyolcadik a 4x200 méteres gyorsváltó, amerikai siker
A Kozma Dominik, Cseh László, Bernek Péter, Kis Gergő összeállítású 4x200 méteres férfi gyorsváltó nyolcadik lett a londoni olimpia keddi versenynapján.
A bravúros teljesítménnyel finalista magyar négyes nem tudott újabb meglepetést okozni, s végig nyolcadik helyen volt, s végül 7:13.66 perccel fejezte be a döntőt.
A győzelmet az amerikai kvartett szerezte meg, így befutó embere, az olimpiák történetének legeredményesebb sportolója, Michael Phelps 15. ötkarikás aranyának örülhetett, melyből ez volt az első Londonban, ahol eddig két ezüstöt gyűjtött. Az újabb érme egyúttal azt jelenti, hogy már nemcsak az aranyak tekintetében, hanem a medálok számában is minden idők legjobbja: Larissza Latinyina szovjet tornász tartotta az eddigi rekordot 18 dobogós helyezéssel, Phelpsnek viszont ez volt a 19.
Eredmények:
4x200 méteres férfi gyorsváltó, olimpiai bajnok:
------------------------------------------------
Egyesült Államok (Ryan Lochte, Conor Dwyer, Ricky Berens, Michael Phelps) 6:59.70 perc
2. Franciaország (Amaury Leveaux, Gregory Mallet, Clement Lefert, Yannick Agnel) 7:02.77
3. Kína (Hao Jün (Hao Yun), Li Csün-csi (Li Junqi), Csiang Haj-csi (Jiang Haiqi), Szun Jang (Sun Yang)) 7:06.30
...8. MAGYARORSZÁG (KOZMA DOMINIK, CSEH LÁSZLÓ, BERNEK PÉTER, KIS GERGŐ) 7:13.66
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 07:35, kedd | Sport
Labdarúgó NB I - Tartja a lépést az ETO-val a Ferencváros
A címvédő Ferencváros 3-1-re nyert az MTK Budapest vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának hétfői zárómérkőzésén, ezzel újra három pontra van a listavezető ETO FC Győrtől.
2026. Február 23. 07:43, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Látványos, hétgólos meccsen hozta el Paksról a három pontot az éllovas Győr
Az éllovas Győr izgalmas mérkőzésen 4-3-ra nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.
2026. Február 21. 17:00, szombat | Sport
IFFHS: kupatörténeti csúcs az FTC-Ludogorec párharc
Futballhistóriai rekordot állít fel a Ferencváros és a Ludogorec azzal, hogy a mostani európai kupaszezonban, a jövő héten ötödször is találkozik egymással - írta pénteki anyagában az IFFHS.
