Hírek
2020. Október 17. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Letartóztatták egy 700 milliós költségvetési csalással gyanúsított szervezet tagjait

Letartóztatásba került a Székesfehérvári Járásbíróság döntése értelmében pénteken egy 700 milliós költségvetési csalással gyanúsított fővárosi szervezet három tagja,
míg a negyedik gyanúsítottat bűnügyi felügyelet alá helyezték - közölte a Fejér Megyei Főügyészség az MTI-vel.
A közlemény szerint a letartóztatás ellen a gyanúsítottak és védőik fellebbeztek, míg a bűnügyi felügyelet elrendelésére vonatkozó döntés végleges.
Az ügyészség megállapította, hogy a gyanúsítottak fiktív számlák felhasználásával a számlázási láncolatban résztvevő gazdasági társaságok ügyvezetőinek közreműködésével az egyik gyanúsított által képviselt cég általános forgalmi adó fizetési kötelezettségét jogosulatlanul csökkentették, s ezzel az állami költségvetésnek közel 700 millió forint vagyoni hátrányt okoztak.
A szójatermék kereskedelmével foglalkozó gazdasági társaság képviselőjeként az egyik gyanúsított 2018 májusától két fia és strómanok közreműködésével hamis tartalmú számlákat könyvelt le, valótlan tartalmú adóbevallásokkal a cég áfafizetési kötelezettségét jogosulatlanul csökkentette.
Az ügyészség megjegyezte, hogy a bűncselekmény elkövetéséért 5 évtől 20 évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 23. 07:31, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nem akarja, hogy az Európai Unió harcban álljon
Magyarország nem akarja, hogy az Európai Unió harcban álljon, ezért nem támogatja Ukrajna uniós tagságát sem - mondta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2025. Szeptember 22. 07:51, hétfő | Belföld
HM: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat negyedik hetében is katonai csapatmozgásokra kell számítani
2025. Szeptember 22. 07:50, hétfő | Belföld
Újraindult a forgalom a Keleti pályaudvaron
2025. Szeptember 21. 08:46, vasárnap | Belföld
Nem tudták megnyitni vasárnap reggel a Keleti pályaudvart
A tervezett felújítási munkálatokat maradéktalanul elvégeztük, de a Keleti pályaudvart nem tudtuk megnyitni vasárnap reggel - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.