Városlista
2026. július 5, vasárnap - Sarolta, Emese

Hírek

2024. November 30. 08:34, szombat | Belföld
Forrás: MTI

KSH: októberben 4 millió 699 ezer volt a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta 4,5 százalék

KSH: októberben 4 millió 699 ezer volt a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta 4,5 százalék

2024 októberében a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 27 ezerrel, 4 millió 699 ezer főre mérséklődött. A változásban szerepe van annak, hogy tavaly ősszel a foglalkoztatottság szintje kiemelkedő volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024 októberében a munkanélküliek száma 219 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,5 százalék volt.

Az augusztus-októberi háromhónapos időszakban a foglalkoztatottak átlagos létszáma a 15-74 évesek körében 4 millió 703 ezerre mérséklődött. Míg a férfi foglalkoztatottak száma 23 ezerrel, 2 millió 491 ezerre csökkent, addig a nőké kismértékben, 2 millió 212 ezerre emelkedett az egy évvel korábbihoz képest.

A KSH kiemelte: a hazai elsődleges munkaerőpiacon dolgozók létszáma 4 millió 537 ezer főre, a közfoglalkozatottaké 58 ezer főre csökkent, miközben a külföldön dolgozók létszáma érdemben nem változott, 107 ezer fő volt.

A 15-64 évesek körében a foglalkoztatási arány 75,3 százalék volt. A ráta a férfiak esetében 0,5 százalékponttal kisebb (78,8 százalék), a nőknél 0,6 százalékponttal magasabb (71,6 százalék) lett az előző év azonos időszakához viszonyítva.

Az augusztus-októberi időszakban az inaktívak számának mérséklődése mellett a 15-74 éves munkanélküliek száma az előző év azonos időszakához képest 16 ezerrel, 226 ezerre, a munkanélküliségi ráta pedig 0,3 százalékponttal, 4,6 százalékra emelkedett.

A férfi munkanélküliek száma 119 ezer volt, munkanélküliségi rátájuk 0,3 százalékponttal, 4,6 százalékra nőtt. A nőknél a munkanélküliek száma 106 ezret tett ki, rátájuk (szintén 4,6 százalék) kismértékben meghaladta az előző év azonos időszakában mért értéket.

A KSH kitért arra is, hogy a munkakeresés átlagos időtartama 12,1 hónap volt. Az összes munkanélküli 48 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje keresett állást, ez az érték 4,0 százalékponttal magasabb a tavalyi év azonos időszakinál, míg a legalább egy éve munkát keresők a munkanélküliek 34 százalékát tették ki.

A jelentés idézte a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adminisztratív adatait is, amelyek szerint október végén a nyilvántartott álláskeresők 226 ezres létszáma megegyezett az egy évvel korábbival.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 05. 10:00, vasárnap | Belföld

Gulyás Gergely: a benyújtott alkotmány-módosítás az alkotmányos demokrácia vége

A benyújtott alkotmánymódosítás az alkotmányos demokrácia vége és az önkényuralom kezdete Magyarországon

2026. Július 05. 08:47, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a kormány nevében benyújtottam az Alaptörvény 17. módosítását

Magyar Péter a kormány nevében benyújtotta az Országgyűlésnek az Alaptörvény 17. módosítására vonatkozó javaslatot.

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.