Hírek
2011. Július 03. 07:17, vasárnap |
				Belföld				
Forrás: OrientPress
				
				Kilakoltatások: 90 éves anya és rokkant gyereke kerülhet utcára
 
				Keddig kapott határidőt a kiköltözésre egy székesfehérvári család, melynek legfiatalabb férfi tagja 90 éves édesanyját és 100 százalékban rokkant, teljesen mozgásképtelen, ágyhoz kötött testvérét ápolja. A kilakoltatási és árver
A székesfehérvári család fenntartója bankhitelt vett fel, ám a férfi később munkanélkülivé vált és nem tudta tovább fizetni a kölcsönt. Elárverezték lakásukat tényleges értékének a töredékéért, most pedig az utcára akarják tenni őket. Az Otthonvédők arra szólítják fel a hatóságokat, hogy lépjenek föl a nyilvánvaló embertelenséggel szemben, a maguk részéről pedig arra készülnek, hogy megvédjék a családot a kilakoltatástól- áll az MSZF közleményében. Az ügy apropóján a Magyar Szociális Fórum felhívja a lakosság figyelmét a kilakoltatással szembeni jogi lehetőségekre, melyeket - Damm Andrea ügyvéd munkája alapján- mindenki számára elérhetővé tett az mszfszk.hu és a hitelkarosultakert.hu honlapon, ,,Jogi mankó a kilakoltatás és az árverezés halasztásához' címmel.
	
	Mint a nyílt levélből kiderül, a MSZF Szociális Kerekasztalát több ezren biztosították egyetértésükről azzal kapcsolatban, hogy a devizahitel hibás banki termék, ezért a szerződések jogilag kétségbe vonhatóak. A panaszosok többsége azt kifogásolja, hogy törlesztő részleteit minden realitástól elrugaszkodóan emelik, és a bankok figyelmen kívül hagyják a családok puszta megélhetését. A hitelezők nem hajlandók elszámolni a pénzzel.
	
	A Kerekasztal hitelkárosultakkal foglalkozó szakmai tanácsa korábban úgy foglalt állást, hogy a devizahitel gyakorlata alapvető hiányosságban szenved, ezért egy vagy több általános keresetlevelet kell kidolgozni annak érdekében, hogy a károsultak jogorvoslatban részesülhessenek. A testület azt írta, hogy előrehaladott munkát végez ennek érdekében, és amint elkészült, tájékoztatni fogja a közvéleményt munkájának eredményéről - áll az MSZF szombati közleményében.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
