Hírek
2012. Május 23. 07:03, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Készül a pénznyerő automaták „fekete doboza”
Az új szerencsejáték törvény szerint szerver alapú működésre kell átállniuk a pénznyerő automatákat üzemeltető vállalakozásoknak.
Ennek értelmében valamennyi pénznyerő automatájukat egy központi szerveren keresztül kell összekapcsolni, amelynek legalább egy játék- és egy tranzakciós szerverből kell állnia.
A jogszabály jelentős informatikai kihívás elé állítja a piaci szereplőket, szigorú és egyedi hitelesítési, biztonsági előírásokat tartalmaz, amelyekhez hosszadalmas és összetett fejlesztési, valamint auditálási folyamat kapcsolódik. A NetLock Kft. már most felkészült a változásokra: befejezte a szükséges fejlesztéseket saját CryptoServer rendszerén, és elindította az auditálási folyamatot, hogy az maradéktalanul eleget tehessen a jogszabályok által előírtaknak, és így a központi szerverek jövőbeni szolgáltatóinak tranzakciós szervereként üzemelhessen.
A jogszabály szerint a tranzakciós szervernek a pénzügyi adatok gyűjtését, naplózását, archiválását és valós idejű ellenőrzését kell elvégezni, valamint ezek alapján el kell készíteni az adóbevalláshoz szükséges rendszeres elektronikus kimutatást. A tranzakciós szerver közvetlen kapcsolatban áll az állami adóhatósággal, illetve a hozzá csatlakozott játékszerverekkel. Utóbbiak futtatják a játékprogramokat és biztosítanak közvetlen összeköttetést a helyhez kötött szerver alapú pénznyerő automatákkal és a nem helyhez kötött szerver alapú pénznyerő rendszerekkel, melyek működéséhez szükséges hardverkulcsokat ugyancsak a NetLock új tranzakciós szervere állítja elő.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 14:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.
