Városlista
2025. november 1, szombat - Marianna

Hírek

2018. Január 15. 08:33, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Késes támadást követtek el egy oroszországi iskolában

Késes támadást követtek el egy oroszországi iskolában

Két álarcos, késsel felfegyverzett férfi iskolásokra támadt hétfőn az oroszországi Permben, legkevesebb tizenegyen megsebesültek.

Az incidens az iskola egy korábban eltanácsolt és jelenlegi tanulója között tört ki az épület folyosóján. A két dulakodó, egy 16 és egy 15 éves fiú, betört egy osztályba, ahol a tanárnő eredménytelenül próbálta meg szétválasztani őket. Megsebesült több, a pedagógus segítségére siető negyedikes tanuló is.

Sajtójelentések szerint a 47 éves tanárnőt és a verekedés két részvevőjét meg kellett műteni, állapotuk súlyos. A 15 sérült közül 12-t kellett kórházba szállítani.

Az első jelentések még arról szóltak, hogy két álarcos férfi támadt az iskolásokra az uráli városban. Az orosz sajtóban megjelent értesülések szerint szerint az iskolából kirúgott fiúnak pszichés és kábítószer-problémái voltak.

Az ügy kivizsgálására Makszim Resetnyikov kormányzó vezetésével bizottságot hoztak létre.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 31. 08:08, péntek | Külföld

Donald Trump: több témában megállapodtak Hszi Csin-pinggel

2025. Október 31. 08:04, péntek | Külföld

J.D. Vance: a nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását

Az amerikai nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását - jelentette ki J. D. Vance alelnök csütörtökön megerősítve Donald Trump amerikai elnök szándékát.

2025. Október 27. 07:47, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: kemény lesz a válasz, ha nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják Oroszországot

Kemény választ fog adni az orosz hadsereg, ha Oroszország belsejét nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják