Hírek
2013. Április 09. 08:25, kedd |
Belföld
Forrás: technika.us
HTC First - középpontban a Facebook
A HTC First nem csak a nevében "első", hanem funkciói között is olyat hozott el, amilyet eddig nem láttunk: ez a Facebook Home.
A HTC First a tajvani cég első olyan okostelefonja, melynek középpontjában a közösségi hálózatok, ezen belül is a Facebook áll. A Facebook Home funkció a megszokott kezdő és a zárolt képernyő kinézetét egy olyan felületté alakítja át, amely az alkalmazások előterében teszi lehetővé az ismerősökkel való kapcsolattartást, állapotfrissítések közzétételét, és így tovább. A Facebook Home maga egyébként egy alkalmazás, mely a Google Play Store-ból külön is letölthető lesz április 12-től. A hardveres specifikációra rátérve: a HTC First 4.3 colos érintőkijelzője 1280 x 720 pixeles felbontású. Belül kétmagos, 1.5GHz-es Qualcomm Snapdragon S4 MSM8930AA processzor ketyeg, közvetlenül 1GB RAM és 16GB belső memória szomszédságában. A hátlapon található 5 megapixeles, LED villanófénnyel ellátott kamera társát egy 1.6 megapixeles elülső kamera jelenti. A "Facebook-telefonon" Android 4.1 Jelly Bean operációs rendszer fut, a nem-eltávolítható 2000mAh akkumulátor mellett pedig Wi-Fi, Bluetooth 4.0 és 4G/LTE támogatás is feliratkozott a felszereltségek listájára.
A HTC First okostelefon az amerikai AT&T szolgáltatónál már előrendelhető, szállítására pedig alig két napot, vagyis április 10-ig kell csupán várni. Leendő tulajdonosai fekete, kék, piros és fehér színű ház közül választhatnak, két év hűségidő vállalása esetén pedig alig 100 dollárral, vagyis kb. 23 ezer forinttal kell mindössze megrövidíteniük a pénztárcáikat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
