Hírek
2015. Június 04. 07:18, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Hamis okmányokat készítettek külföldieknek egy okmányiroda alkalmazottai

Hamis okmányokat készített külföldieknek egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei okmányiroda több munkatársa, az évek során ötvenöt külföldit állampolgárt juttattak jogosulatlanul hamis úti és személyes okmányokhoz.
Közölte az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata szerdán a rendőrség honlapján.
A gyanúsítottak - egy Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei okmányiroda munkatársaként - 2011. és 2015. között anyagi ellenszolgáltatásért, közvetítők útján harmadik országbeli állampolgárok részére úgy állítottak ki személyazonosításra alkalmas úti és személyi okmányokat, hogy azokat meghamísították - olvasható a police.hu oldalon.
Mint írták, az érintett külföldi állampolgárok törvényes úton nem voltak jogosultak arra, hogy Magyarország, valamint az Európai Unió tagországa által kiállított, személyi azonosításra alkalmas okmányt igényeljenek.
A gyanú szerint az ügyintézők segítségével 55 ember jutott így jogosulatlanul hamis okmányokhoz.
A nyomozók szerdán összehangolt akció keretében öt embert fogtak el és hallgattak ki gyanúsítottként, közülük kettőt bűnügyi őrizetbe vettek.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda embercsempészet, közokirat-hamisítás és más bűncselekmények elkövetésének megalapozott gyanúja miatt egy 48 éves nő és társai ellen folytat nyomozást - olvasható.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.