Hírek
2019. Május 07. 05:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elkezdődött a 16 éves unokahúgát megfojtó és elásó férfi pere Zalaegerszegen
A Zalaegerszegi Törvényszéken hétfőn elkezdődött a tárgyalása annak a férfinak, aki a vád szerint tizenkét évvel ezelőtt megfojtotta, majd elásta unokahúgát, akinek a holttestére csak tavaly bukkantak rá.
A vádlott a tárgyaláson tagadta, hogy szexuális viszonya lett volna a 16 éves lánnyal.
A vádirat szerint az egyik zalai kistelepülésen élő férfi szexuális viszonyt folytatott 16 éves unokahúgával, akinek cserében pénzt és cigarettát adott. 2007 májusában összevesztek, majd a férfi zsinórral megfojtotta a lányt, a holttestet pedig anyja házának pincéjében elásta.
A törvényszék MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a férfi hétfőn azt mondta: a lány azon a reggelen valóban meglátogatta, pénzt kért tőle, de nem kapott, így hamarosan távozott. Este viszont ismét megjelent nála, még több pénzt kért; ekkor szólalkoztak össze, és a lány öngyilkossággal is fenyegetőzött - mondta.
A férfi azt állította, unokahúga folyamatosan becsmérelte őt, ezért fojtotta meg őt. Korábbi vallomásaival ellentétben azt a bíróság előtt már tagadta, hogy bármikor is szexuális kapcsolatot létesített volna a lánnyal.
Az első tárgyalási napon a törvényszék meghallgatta a lány szüleit és egykori osztálytársait, valamint igazságügyi szakértők véleményét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 24. 12:56, kedd | Belföld
Változás július 1-től: évente 120 napot lehet alkalmi és idénymunkában dolgozni
Havonta átlagosan 300 ezren dolgoznak egyszerűsített foglalkoztatással, őket és munkáltatóikat is érinti a július 1-jei változás.
2025. Június 24. 07:27, kedd | Belföld
Két nemzetközi szakmai díjra jelölték a Magyar Zene Házát
Két rangos európai múzeumi díjra jelölték a Magyar Zene Házát, amely nemcsak különleges építészete, hanem tartalmi és közösségi megközelítése miatt is felkeltette a nemzetközi múzeumi szakma figyelmét.
2025. Június 24. 07:26, kedd | Belföld
A lovagkirály legendájáról szól Szent László Napok programja Győrben
2025. Június 24. 07:18, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Meghaladta a 2 milliót a Voks válaszadóinak a száma
Orbán Viktor szerint mindannyian büszkék lehetünk, a papíralapú szavazatok száma meghaladta a 2 milliót a Voks 2025 szavazáson.