Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2017. Október 02. 15:38, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Elkészült az ötszázezredik Audi Győrben

Elkészült az ötszázezredik Audi Győrben

Elkészült az ötszázezredik Audi Győrben a teljes gyártási folyamatot lefedő járműgyár 2013-as indulása óta;

a TT S modell viperazöld színű, kétliteres négyhengeres benzinmotor hajtja, s már úton van nagy-britanniai tulajdonosához - közölte az Audi Hungaria Zrt. hétfőn az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint az első TT modellek gyártása 1998-ban kezdődött Győrben, azóta több mint egymillió jármű készült a megyeszékhelyen.

A járműgyártásban jelenleg mintegy négyezren dolgoznak a vállalatnál. Jelenleg az Audi TT Coupé és Roadster, az A3 Limousine és Cabriolet, valamint sportos testvéreik, a TT RS Coupé és Roadster és az RS 3 Limousine készül Győrben.

A tervek szerint jövőre indul a Q3, 2019-ben pedig a Q4 gyártása.

Az új Q-modellek gyártásához egy nyolcvan ezer négyzetméter alapterületű karosszériagyár épül Győrben, ahol mintegy hétszáz robot tevékenykedik majd. Az építési munkálatok 2016 nyarán kezdődtek és még az idén ősszel befejeződnek.

Tavaly 122 ezer 975 jármű készült Győrben, 37 231 járművel kevesebb 2015-höz képest, és 1 millió 926 ezer 638 motort gyártottak, 95 882-vel kevesebbet, mint az előző évben.

A motorgyárban jelenleg kilenc motorcsaládot gyártanak, s 2018 végén, 2019 elején kezdődik az elektromos motorok gyártása. A sorozatgyártás előkészületei folyamatban vannak.

A vállalat árbevétele tavaly tizedével csökkent, a 2015-ös 7,906 milliárd euró után 7,136 milliárd euró lett.

Az Audi Hungaria Motor Kft. az Audi- és Volkswagen-konszern központi motorszállítója.

Az alkalmazottak száma az előző év utolsó napján 11 ezer 631 volt, ami 220-szal haladta meg a 2015-ös adatot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld

Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll

A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi

2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld

Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén

Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.