Hírek
2020. Szeptember 22. 16:05, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: ügyészség
Elítélték a lovas íjászt, aki megsebesített egy nézőt Esztergomban
Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt jogerősen két év próbára bocsátott az Esztergomi Járásbíróság egy lovas íjászt, mert kilőtt nyílvesszeje egy néző hasfalába fúródott
- közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel.
Horváth Sándor helyettes sajtószóvivő tájékoztatása szerint a férfi 2019 asugusztusában a bazilika előtti rendezvényen a lövést az indokoltnál távolabbról indította el. A kilőtt nyílvessző a megcélzott szalmabála szélén megpattant, a földön újra irányt változtatott, és a nézőtéren tartózkodó sértett hasfalába fúródott.
A megsérült nézőt megműtötték, négy hét alatt gyógyult fel. A gondatlan férfit az Esztergomi Járásbíróság tárgyalás mellőzésével 2 évre próbára bocsátotta. Az ítélet jogerőre emelkedett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 01. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: világszínvonalú kutatóközpont jön létre Magyarországon
2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld
KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt
2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.
2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld
Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára
Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.
