Hírek
2018. November 26. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elhagyhatták a kórházat a Mátraházánál történt buszbaleset sérültjei

Elhagyhatták a kórházat a Mátraházánál szombaton történt buszbaleset sérültjei; a baleset körülményeit a gyöngyösi rendőrkapitányság vizsgálja.
Soltész Bálint, a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője az MTI-nek vasárnap elmondta: egy különjáratú kirándulóbusz, egy nyíregyházi vállalkozás gépjárműve szenvedett balesetet szombat délután a Mátrában. Az utasokkal teli jármű Kékestetőről lefelé jövet, Mátraháza felé tartva tért le az úttestről és csapódott fának.
A busz a sofőrrel együtt negyven embert szállított, közülük a balesetben tizenketten sérültek meg: ketten súlyosan, tízen pedig könnyebben. A sérülteket a gyöngyösi és a hatvani kórházba szállították a mentők, de már valamennyien elhagyták az egészségügyi intézményt - tette hozzá a szóvivő.
Soltész Bálint megerősítette, hogy a sofőr a baleset okaként műszaki hibára, a fékberendezés meghibásodására hivatkozott.
Az ügyben a gyöngyösi rendőrkapitányság indított eljárást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 04. 09:13, szombat | Belföld
Mohács 500 - Megkezdődik a mohácsi belváros és a nemzeti emlékhely megújítása
2025. Október 04. 09:11, szombat | Belföld
Orbán Viktor: az európai háborús stratégia egy délibáb
Az európai háborús stratégia tévedésen alapul, egy délibáb, össze fog omlani, súlyos következményei lesznek - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. Október 04. 09:10, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a Rheinmetall modern védelmi ipari központot létesít Zalaegerszegen
A Rheinmetall modern védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesít Zalaegerszegen nagyjából 3,7 milliárd forintos beruházással, nyolcvan, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.