Hírek
2020. Március 26. 08:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Egyre többen választják az online banki megoldásokat
Egyre több ügyfél használja az online banki megoldásokat, és a bankautomatáknál kevesebb a készpénzfelvétel a koronavírus-járvány miatt - közölték a bankok az MTI megkeresésére szerdán.
A CIB Bank azt közölte: az automatáinál egyre kevesebb készpénzfelvétel történik. Az ATM-ek töltése a megszokott rendben zajlik. Az ideiglenesen bezárt fiókok bankautomatáit helyettesítéssel, fióki kollégáik töltik fel. A mostani időszakban kevesebbszer kell tölteni az ATM-eket, bankautomatáik ritkábban ürülnek ki - írták.
Az MKB Bank azt írta, hogy a pandémiás helyzet magyarországi kialakulása okozott egy erősebb készpénzfelvételi hullámot, de ez nem eredményezett semmilyen fennakadást az ügyfelek azonnali kiszolgálásában. Az MKB Bankban felállított belső operatív törzs többek között az ATM-ek működési tapasztalatait és folyamatait is állandó kontroll alatt tartja. A rendszeres napi riportok alapján több eszköz és folyamat biztosítja az ATM-ekben lévő készpénzállomány optimális szinten tartását, így az ügyfelek számára biztosított a zavartalan készpénzfelvétel az ATM-ekből - közölte az MKB.
Az OTP Bank közel 2000 darabból álló ATM-hálózatának feltöltése zavartalan, a készülékek éjjel-nappal elérhetők. A hálózat 237 okos ATM-jén nemcsak készpénzfelvételre, hanem készpénz befizetésre is lehetőség van. Az OTP Bank tapasztalatai szerint a jelenlegi helyzetben ügyfeleik közül egyre többen részesítik előnyben az internetbank és a mobilalkalmazás nyújtotta online megoldásokat - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.
2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld
Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt
Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.
2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld
Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik
Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.
