Hírek
2019. Szeptember 09. 07:08, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egyre többen próbáltak meg élni a családvédelmi akcióterv lehetőségeivel
A népességfogyás nem a múlt, hanem a jelen és a jövő problémája, amire minden felelős politikai vezetésnek valamilyen módon reflektálnia kell - mondta a Nézőpont intézet elemzője az M1 vasárnap esti műsorában.
Tóth Erik hangsúlyozta: Orbán Viktor miniszterelnök közel félórás beszéde a budapesti demográfiai konferencián összefoglalta a magyar jobboldali nemzetépítési stratégia legfontosabb pontjait és kijelölte a jövőbeli cselekvések irányát is.
Hozzátette: az a jobboldali gondolat, amely a családokat helyezte mind a gazdaságpolitika, mind a családtámogatási rendszer középpontjába, egyre népszerűbb Magyarországon. Ez abban is megmutatkozik, hogy a családvédelmi akcióterv bejelentésének hatására egyre többen próbáltak meg élni a lehetőségekkel - mondta.
Az elemző arról is beszélt, hogy az elmúlt 3-4 évben a közös gondolkodásnak köszönhetően a visegrádi országok mindegyikében hoztak valamiféle gazdasági, politikai vagy társadalmi intézkedéseket annak érdekében, hogy a demográfiai kérdést orvosolni tudják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 17. 15:00, kedd | Belföld
A Mol kezdeményezi a stratégiai kőolajkészletek felszabadítását a régió ellátásbiztonságának fenntartása érdekében
2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld
MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok
Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.
2026. Február 17. 11:00, kedd | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP az egyetlen történelmi párt
2026. Február 17. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: aranykor köszöntött be az amerikai-magyar kapcsolatokban
Aranykor köszöntött be az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatokban
