Hírek
2011. Szeptember 13. 14:25, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Durván drágulhat a tej

Jelentősen emelkedhet a kereslet a tej iránt az Európai Unióban, ami a nyerstej-árak emelkedését eredményezheti - írja a Magyar Nemzet. Az azonnali piacon két-három eurócenttel már emelkedtek az árak.
A Terméktanács szerint, ha az áruházláncok 'nem hajlandók lemondani 45-50 százalékos hasznuk egy részéről', akkor a tej fogyasztói ára 5-10 százalékkal is emelkedhet .Emellett megjelent a hazai piacon is egy exportorientált termék-előállításban érdekelt új szereplő, aki várhatóan szintén erős, jelentős tételeket kíván majd vásárolni-ezt közölte a Terméktanács, így a nyerstej-árak növekvő költségét már nem tudják magukra vállalni a feldolgozók. Közben Lassult a termelői árak növekedése. A Központi Statisztikai Hivatal jelentése szerint a júniusi 35,3 százalékról júliusban 24,9 százalékra lassult a mezőgazdasági termelői árak emelkedése.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.
2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld
Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor
Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede