Hírek
2012. Február 24. 07:07, péntek |
Belföld
Forrás: OrintPress
Béremelés az egészségügyben: a háziorvosok kimaradnak?
Még folynak az egyeztetések az egészségügyben tervezett béremelésről, melyet a kórházakban, szakrendeléseken dolgozó orvosok, nővérek, asszisztensek kapnának meg, azonban a háziorvosok nem.
A MOK viszont támogatná, hogy mindenki részesüljön belőle, mert itthon van szükség az orvosokra.
Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke a köztévében azt mondta: sokan nem értenek egyet ezzel a tervvel. Hangsúlyozta: a MOK elnökeként minden orvosért egyformán kell küzdenie, az alapellátásban dolgozók mellett a körülbelül tizenhétezres szakdolgozói réteg sem részesülne a béremelésből, és nem ötvenhétezer forintról van szó. Mint mondta: a sajtó egy tárgyalási folyamat közepén kapta fel ezt a számot, pedig még nincsenek fix adatok. Az összeg 57 ezer helyett 34 ezer. A korábbi követeléseink arról szóltak, hogy a kezdő orvos nettó 200, a kezdő szakorvos pedig nettó 300 ezer forintot kapjon, akkor ettől még mindig nagyon távol állunk.
A követelés abból indult, hogy megállítsuk az orvosok elvándorlását, az új hírek hallatán az alapellátók elkezdtek szervezkedni és nagyon dühösek. A Rezidens Szövetség, és a MOSZ véleménye is az, hogy nincs lezárva az egyeztetési folyamat, nem kaptunk végleges válaszokat és nem kedvezőek a számok. Elfogadhatatlan, hogy megkülönböztessék az orvosokat - jelentette ki a MOK elnöke.
Nem tudjuk, hogy a szaktárca hogyan gondolja a béremelés végrehajtását, egyelőre a szakértői tárgyalások folynak, itt felmerültek ötletek, a többi között az is, hogy mindenki egyformán kapjon pénzt, mi ezt támogatnánk.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld
Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV
Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV
2025. December 09. 06:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a migráció kérdése fontos lesz az áprilisi választáson
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
