Hírek
2020. Augusztus 02. 13:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: Noll Katalin, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Az osztrák kancellária egyik munkatársa is megfertőződött Ausztriában

Az osztrák kancellária egyik munkatársa is megfertőződött a koronavírussal Ausztriában - adta hírül szombaton az osztrák sajtó.
Az illető a kisegítő személyzethez tartozik a kancellárián. Egyik családtagjától kaphatta el a SARS-CoV2 vírust. Miután az eset ismertté vált, megkezdődött a kontaktszemélyek felkutatása. Azoknak, akik közvetlen munkakapcsolatban álltak vele, karanténba kell menniük.
Sebastian Kurz kancelláron rendszeresen elvégzik a tesztvizsgálatot, de ő és a fertőzött dolgozó nem volt munkakapcsolatban, nem találkoztak egymással. Az eset az osztrák kormány működését nem befolyásolja.
Közben a klagenfurti strandon szigorították az ellenőrzéseket, és a dolgozókat kötelezték szájmaszk viselésére, miután szerdán az egyik alkalmazott koronavírus-tesztje pozitív lett. A dolgozókat naponta tesztelik, a látogatókat pedig arra kérik, tartsanak távolságot egymástól, és kerüljék a tömeget.
Ezzel egy időben Bécsben 17 strandot zártak le átmenetileg, mivel a vendégek száma elérte a megengedett határt. A koronavírus-helyzet miatt a strandokon a látogatók megengedett számát a harmadára csökkentették. Míg korábban Bécs 17 strandján egy időben összesen százezren fértek el, most legfeljebb 40 ezren tartózkodhatnak bent egyszerre. A strandok internetes oldalán online jelzőrendszer működik, amely jelzi, hogy éppen hányan tartózkodnak odabent.
Közben az elmúlt 24 órában 82 új koronavírus-fertőzöttet diagnosztizáltak Ausztriában, azt követően, hogy a hét négy napján is meghaladta a százat az új fertőzöttek száma. Ezzel egy időben 153 embert nyilvánítottak gyógyulttá, így a betegek száma 1583-ra csökkent.
Ausztriában eddig 21 212 ember koronavírus-tesztje lett pozitív, a fertőzés okozta megbetegedés szövődményeibe 718-an haltak bele, és összesen 18 911-en gyógyultak meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld
NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire
A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.
2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld
Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
2025. Szeptember 23. 07:35, kedd | Külföld
Donald Tusk orosz gépek lelövéséről beszélt
Lengyelország kész megsemmisíteni a területét fenyegető légi eszközöket, de a felségvizei felett megjelenő orosz vadászgépek lelövéséről csak akkor dönthetne, ha teljesen biztos lenne az összes NATO-tagállam támogatásában
2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld
Izraeli-palesztin - Netanjahu: Nem fog létrejönni palesztin állam
- mondta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök héber nyelvű videoüzenetben, amelyben reagált a palesztin állam Ausztrália, Kanada és az Egyesült Királyság általi elismerésének bejelentésére vasárnap.