Hírek
2023. Július 18. 07:43, kedd |
Életmód
Forrás: mti
Az eredeti ár több mint 400-szorosáért kelt el egy 2007-es iPhone
Több mint 190 ezer dollárért (60 millió forintért), az eredeti ár több mint 400-szorosáért kelt el egy amerikai árverésen egy első generációs, gyári csomagolású, kiváló állapotú 2007-es iPhone-modell.
A 4 GB memóriás modellt az iPhone-gyűjtők Szent Gráljának tartják, mert akkoriban nem készült belőle túl sok példány.
Az LCG aukciósház szerint "a rendkívül ritka, gyári csomagolású, első kiadású 4 GB-s modell kivételes állapotban" volt. Az aukciósház által szervezett árverésre 28 licit érkezett, és a készüléket végül eredeti árának csaknem 400-szorosáért, 190 372 dollárért (63 millió forintért) adták el.
Tavaly szintén rekordáron kelt el két hasonló, első generációs iPhone - közölte az aukciósház.
A 2007-es 4 GB iPhone eredeti ára 499 dollár (166 ezer forint) volt. Steve Jobs, az Apple társalapító-igazgatója alig két hónappal a piacra dobása után döntött úgy, hogy kivonja a modellt, mert eladásai elmaradtak a várakozásoktól. A vásárlók inkább az egyidejűleg megjelent 8 GB modellt keresték, amelyben kétszer akkora volt a tárhely, és mindössze száz dollárral volt drágább.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 09:00, kedd | Életmód
Agrárkamara: működött az Országos Jégkármérséklő Rendszer a piros riasztás alapján
Az Országos Jégkármérséklő Rendszer (JÉGER) folyamatosan dolgozott vasárnap a piros riasztás alapján, a legmagasabb kockázatú területeken összesen 283 generátort indítottak el
2026. Június 15. 07:00, hétfő | Életmód
Megérkezik a nyár első hőhulláma a héten
A héten a túlnyomóan napos, derült időben fokozatosan emelkedik a nappali csúcshőmérséklet és beköszönt az év első hőhulláma:
2026. Június 14. 16:00, vasárnap | Életmód
Balatoni retró kiállítás nyílik Keszthelyen
Az idősebbeknek nosztalgiát, a fiataloknak rácsodálkozást kínál a keszthelyi Balatoni Múzeum, ahol szombaton nyílik meg a Balatoni retró címet viselő kiállítás.
