Hírek
2020. Május 20. 18:06, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Az adatok komplex elemzése a járványt követően történhet meg

Az adatok, így az elhunytak számának és arányának komplex elemzése, értékelése a járványt követően történhet meg
- közölte az országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs szerdai online sajtótájékoztatóján. Müller Cecília azt mondta, az elmúlt napon hárman, a járvány kezdete óta 470 hunytak el, jellemzően idős krónikus betegek, elenyésző kisebbségük az, aki nem szenvedett alapbetegségben.
Kérdésre válaszolva elmondta, hogy 33 idősotthonban 110-en haltak meg olyanok, akik igazoltan koronavírus-fertőzöttek voltak.
Az elmúlt nap 42-vel emelkedett az igazolt fertőzöttek száma, a járvány kezdete óta 3598 pozitív esetet tartanak nyilván. A százezer lakosra jutó fertőzöttek száma országosan 36,8, ami a környező országokhoz, Európához mérve és nemzetközi összehasonlításban is jónak mondható. Ugyanakkor vannak területi különbségek, továbbra is Budapesten a legmagasabb, 97,6 a százezer lakosra jutó fertőzöttek száma - közölte a tisztifőorvos.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 27. 09:42, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a BMW debreceni gyárának megnyitása óriási lökést fog adni a magyar autóiparnak
A BMW debreceni gyárának megnyitása hatalmas lökést fog adni az autóiparnak, s ezzel a teljes magyar ipari teljesítménynek, ráadásul több más hasonló nagyberuházás is rövidesen termőre fordul
2025. Szeptember 27. 09:39, szombat | Belföld
A horvát kormány elutasítja, hogy nyerészkedne a Magyarországra szállított kőolajon
A horvátok szerint tudják garantálni Magyarország és Szlovákia olajszükségleteit.
2025. Szeptember 27. 09:36, szombat | Belföld
HM: nem volt magyar katonai drón ukrán területen
Nem igaz Volodimir Zelenszkij ukrán elnök állítása, miszerint magyar katonai drón volt ukrán területen - közölte a Honvédelmi Minisztérium pénteken az MTI-vel.
2025. Szeptember 27. 09:33, szombat | Belföld
Navracsics Tibor: ne csak üdülőhelyként gondoljunk a Balatonra
A régióban élők számára fontos, hogy ne csak üdülőhelyként gondoljunk a Balatonra