Városlista
2025. szeptember 3, szerda - Hilda

Hírek

2013. Június 07. 16:44, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Árvíz/érettségi - A vizsgaszervező kormányhivatallal lépjen kapcsolatba, aki nem tud megjelenni a szóbelin

Árvíz/érettségi - A vizsgaszervező kormányhivatallal lépjen kapcsolatba, aki nem tud megjelenni a szóbelin

A vizsgaszervező kormányhivatallal kell felvennie a kapcsolatot annak a diáknak, aki az árvíz miatt nem tud megjelenni a szóbeli érettségi vizsgáján - hívta fel a figyelmet az Oktatási Hivatal pénteki közleményében.

A hivatal az oktatas.hu oldalon közzétett tájékoztatóban kiemelte: az idén először megszervezett emelt szintű katonai alapismeretek vizsgatárgyból az országban 13 vizsgázó van, amennyiben őket hivatásuknál fogva az árvízi védekezésnél igénybe veszik, a kormányhivatalok biztosítják számukra a szóbeli vizsga lehetőségét.
Az Oktatási Hivatal már korábban felhívta a kormányhivatalok figyelmét az árvízi helyzet miatt esetlegesen kialakuló problémákra, és azok megoldására, azzal, hogy adott esetben biztosítsák az érintettek számára a szóbeli vizsga későbbi időpontra való halasztását - írták.
Az emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák június 6-tól június 13-ig tartanak. Az idén 38 813 szóbeli vizsga lesz 147 helyszínen, 2553 tantárgyi bizottság előtt. Az érettségizők választása szerint 73-féle tárgyból van emelt szintű érettségi.
Az emelt szintű érettségi vizsgákat a 20 megyei, illetve fővárosi kormányhivatal szervezi. A kormányhivatalok osztották be az vizsgázókat, jelölték ki a helyszíneket, kérték fel, bízták meg a vizsgáztató tanárokat a háromtagú bizottságokba.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -

2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld

Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében