Hírek

2012. Április 05. 07:19, csütörtök | Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online

A Győr a végén robbantott a Pécs ellen

A női kosárlabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén a Győr hazai pályán 82–74-re győzött a Pécs ellen, amely a záró negyed előtt még négy ponttal vezetett.

Csak kedden dőlt el, hogy a Pécs pályára léphet az elődöntőben, miután a baranyai csapat rendezte a korábbi játékosával, Somogyi Andreával szemben fennálló tartozását. A Vasason a győriek vélhetően gond nélkül túljutottak volna, a Pécs azonban a várakozásoknak megfelelően jóval nagyobb falatnak bizonyult számukra.

Rendkívül kiegyenlített mérkőzést játszottak a felek, egyik sem tudott elhúzni a másiktól. A kiélezett végjáték így szinte garantálható volt, az igazán nagy izgalmak azonban a végén elmaradtak.

A záró negyedet a vendégek kezdhették négypontos előnnyel, és még a 37. percben is vezettek 71–70-re. Ekkor viszont megtorpantak, a Győr ezt kihasználva egy 8–0-s sorozattal fordított. A legeredményesebb vendégjátékos, Raksányi Krisztina egy hárompontossal még visszahozta a pécsi reményeket, ám ezután már csak győri kosarak születtek (büntetőkből), így a kisalföldiek kerültek egy lépésre a finálétól.

A második találkozót húsvétvasárnap Pécsen játsszák a csapatok.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 12. 09:01, vasárnap | Sport

Tour de Hongrie - Eisenkrammer: ilyen sportélményben még nem volt részem magyar körversenyen

Eisenkrammer Károly számára élete legkülönlegesebb sportélményét nyújtja eddig a Tour de Hongrie országúti körverseny.

2024. Május 12. 08:57, vasárnap | Sport

Meglepetésre kikapott Miskolcon a Fradi

A Diósgyőr 2-0-ra legyőzte otthon a bajnok Ferencvárost a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójában.

2024. Május 09. 09:43, csütörtök | Sport

Konferencia Liga: Elsőként a Fiorentina jutott döntőbe

2024. Május 07. 14:08, kedd | Sport

Nyolcvan nap a rajtig, 180-190 tagú lehet a magyar csapat

Nyolcvan nap múlva kerül sor a párizsi olimpia megnyitó ünnepségére, az eseményen pedig az előzetes számítások szerint 180-190 magyar sportoló vehet részt.