2014. Április 18. 12:04, péntek | Sport
Forrás: InfoVáros | Hajósi Miklós | Fotók: Kollár Attila

Túrkevei kalandok

Murczin Zsolti, egy igazi túlélő túrán van túl navigátorával Bagics Róberttel.
Túrkevén vettek részt, 2014 április 11-13 között Magyarország első Tereprallye OB és CEZ versenyén.

Volt sárdagasztás, kaland egy féktáv végén és miegymás.

Zsolt élménybeszámolója:

Pénteken prológgal kezdődött a Túrkevei Tereprally. Kilencedik idő autóztuk, ami volt nem volt túl jó idő.

A nap végén tartották a 2013-as bajnokság díjkiosztó ünnepségét, ahol Viven lányom is kapott kupát mint navigátor.

Mi az éves bajnokságban, kategória negyedik és abszolút ötödikek lettünkBagics Robival.

A szombati napra nagyon erős mezőny jött össze. A Nemzetközi mezőnyben kilencedik helyen zártuk a szombati napot, ugyan az első hatban szerettünk volna végezni. A kuplungunk is beesett, sőt elgumiztuk magunkat, mert a prológon sárgumival mentünk a száraz úton.

A szombat esti szervizben jól összeraktuk az autót így vasárnap az abszolút ötödik helyre mentünk fel.

A szombati nap még elég nagy sár volt, de vasárnap már sokkal jobb volt menni. A háromnapos versenyen nem csak mi estünk el. Más is így járt sajnos.

Az utolsó gyors vége előtt két kilométerrel beestünk az árokba és egy tetőt abszolváltuk. Túl nagy sérülés nem lett az autóban.

A Túrkevei tereprallyn abszolút tizedik, és kategória negyedikek lettünk így is, hogy árkot jártunk.

Élveztük a hétvégi versenyt, szerettünk volna előrébb végezni, de sajna kicsúsztunk. Legközelebb májusban a következő OB futamon indulunk. A Rábaköz kupán, Kapuvár környékén.